Kultura v Brazílii

V zemi jsou dodržovány tradiční evropské zvyky, kdy podání ruky je běžné při setkání i při odchodu. Častá pozvání na čaj nebo kávu. Při pozvání na večeři/oběd je vhodné přinést květiny jako dar. Suvenýr z Vaší země bude přijat s nadšením. Kouření je všeobecně akceptovatelné, jestliže není uvedeno jinak. V zemi je vysoce respektována katolická církev, což je dobré mít na paměti. Obvyklá pracovní doba neexistuje, neboť každá instituce má svoji pracovní dobu, která se navíc liší i podle jednotlivých měst a míst. Totéž platí i pro prodejní dobu.Karnevaly Brazilie

Brazilská architektura je vysoce ceněna zejména od vybudování nového hlavního města Brasília. Je zde patrný výrazný rys jednoho z nejvýznamnějších architektů funkcionalismu, švýcarského stavitele Le Corbusiera. Nejznámějším brazilským architektem je Oscar Niemeyer, který se proslavil právě návrhem vládních budov v Brasílii a výstavbou moderního chrámu na předměstí Belo Horizonte. Také historická centra měst jako Salvador, Olinda, Rio de Janeiro skrývají nemálo architektonických skvostů zapsaných na seznam památek UNESCO.

Nejrozvinutějším uměním v Brazílii je jednoznačně hudba a tanec. Brazilci jsou považováni za nejmuzikálnější národ na světě a mnoho hudebních i tanečních žánrů pochází právě z Brazílie. Střetávají se zde vlivy tří kontinentů - Ameriky, Evropy a Afriky.

Nejznámější je samba, která vznikla kombinací španělského bolera a afrických rytmů. Proslavila se při svém prvním uvední na karnevalu v roce 1917. Zlatým věkem samby byla především 30. léta minulého století.

Nejvíce prodávaným a nejznámějším brazilským autorem současnosti je Paulo Coelho. Jen v samotné Brazílii se prodalo na 10 mil. jeho titulů.

Je druhým nejvíce čteným latinskoamerickým novelistou. Nejznámější tituly: Alchymista, Veronika se rozhodla zemřít, Pátá hora, U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Ďábel a slečna Chantal, Mágův deník.

Nejznámější událostí je každoročně pořádaný karneval v Riu de Janeiru. Je to pohyblivý svátek, který se koná v únoru až březnu.

Na ulicích se často setkáte s tzv. pouličním uměním. Na ulici žije mnoho lidí, kteří se snaží uživit tím, co umí. Proto tu potkáme lidi hrající na různé hudební nástroje, zpívající, dělající různá kouzla, vyrábějící mnoho krásných typických předmětů (např. na ulici koupíte velmi zajímavé a krásné náušnice všech tvarů a velikostí).

 

 

Průvodce Brazílií

Zájezdy do Brazílie

Základní informace o Brazílii

Historie Brazílie

Příroda v Brazílii

Památky v Brazílii

Kuchyně v Brazílii

Kultura v Brazílii

Tipy na výlety v Brazílii

Ubytování v Brazílii

Brazílie - královna kávového trhu

Kde, kam a jak v Brazílii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Brazílie

Acre Acre Alagoas Alagoas Amapá Amapá Amazonas Amazonas Bahia Bahia Ceará Ceará Distrito Federal Distrito Federal Espírito Santo Espírito Santo Goiás Goiás Maranhão Maranhão Mato Grosso Mato Grosso Mato Grosso do Sul Mato Grosso do Sul Minas Gerais Minas Gerais Pará Pará Paraíba Paraíba Parana Paraná Pernambuco Pernambuco Piauí Piauí Rio de Janeiro Rio de Janeiro Rio Grande do Norte Rio Grande do Norte Rio Grande do Sul Rio Grande do Sul Rondônia Rondônia Roraima Roraima Santa Catarina Santa Catarina São Paulo São Paulo Sergipe Sergipe Tocantins Tocantins
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde