Památky v Brazílii

Brasilia

Hlavní město Brazílie bylo postaveno za neuvěřitelné tři roky. V roce 1987 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO jako zástupce moderní architektury a urbanistického plánování 20. století. V Brasílii je velká koncentrace děl nejznámějších brazilských umělců na jednom místě. Najdete zde více než 24 muzeí, z nichž byste neměli vynechat Memorial JK - vzpomínka na prezidenta Kubitscheka a realizaci výstavby Brasílie, Museu do Catetinho či Museu de Índio. Oblíbeným cílem turistů je vyhlídková plocha televizního vysílače. Catedral Metropolitana - 16 tvarovaných sloupů a interiér ze skla rozhodně stojí za prohlídku.

Rio de Janeirobrazilske pamatky

Představuje v celé Brazílii turistické centrum číslo jedna. Říká se, že Cariocas (místní obyvatelé) milují své pláže, sambu, fotbal, pivo, třtinový rum a zábavu více než kteříkoli jiní lidé na světě. Nejkrásnější výhled na město je ze 704 m vysokého kopce Corcovado, na který se dostanete vláčkem. Po jízdě nefalšovaným brazilským pralesem, musíte ještě ujít 220 schodů k vyhlídkové terase se sochou Krista Vykupitele (Cristo Redentor). Socha, která je symbolem Ria, byla postavena v roce 1931, je 30 m vysoká, váží 1000 tun a stojí na podstavci vysokém 7 metrů. Rio je dále známé především svými plážemi. Copacabana patří mezi nejznámější pláže světa a je dlouhá 4,5 km. S pláží sousedí množství hotelů, restaurací a zábavných podniků. Vaše cesta do Brazílie by měla určitě zahrnovat výlet na tzv. Cukrovou homoli (390m); jízda nahoru lanovkou nabízí nezapomenutelný pohled na město umístěné mezi mořem a horami, také výhled na slunce klesající k západu přes pláž Copacabana je kouzelný.

Salvador

Salvador byl prvním hlavním městem Brazílie, proto tu památek najdeme spoustu. Nejznámější ikonou je nejstarší kostel Igreja de Nosso Senhor do Bonfim, před kterým pobíhá spousta obchodníčků prodávajících typické šňůrky, které darované přinášejí štěstí.

Dalším věhlasným „nejbohatším“ kostelem je Igreja de Sao Francisco, vyzdobený množstvím zlata. Město je velkým z dálky viditelným výtahem rozděleno na „dolní“ a „horní“ město. V horním městě se rozkládá historické centrum – barevné domy, úzké uličky, kostely, muzea – ve kterém potkáte hodně žen v typických šatech této oblasti, které se snaží všemožně přivydělat.

A samozřejmě i tohle město leží na pobřeží a stačí si jen vybrat, kam zamířit. Na všech plážích se můžete pobavit za zvuku samby, reggae, salsy a jiných rytmů z Karibiku.

Nedaleko města leží pláž Praia do Forte, která je starou rybářskou vesnicí, ve které se lidé snaží žít v souladu s přírodou a napravit to, co již člověk zničil prostřednictvím Projeto Tamar, který je velkým centrem pro ochranu vodních želv.

 

 

 

Průvodce Brazílií

Zájezdy do Brazílie

Základní informace o Brazílii

Historie Brazílie

Příroda v Brazílii

Památky v Brazílii

Kuchyně v Brazílii

Kultura v Brazílii

Tipy na výlety v Brazílii

Ubytování v Brazílii

Brazílie - královna kávového trhu

Kde, kam a jak v Brazílii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Brazílie

Acre Acre Alagoas Alagoas Amapá Amapá Amazonas Amazonas Bahia Bahia Ceará Ceará Distrito Federal Distrito Federal Espírito Santo Espírito Santo Goiás Goiás Maranhão Maranhão Mato Grosso Mato Grosso Mato Grosso do Sul Mato Grosso do Sul Minas Gerais Minas Gerais Pará Pará Paraíba Paraíba Parana Paraná Pernambuco Pernambuco Piauí Piauí Rio de Janeiro Rio de Janeiro Rio Grande do Norte Rio Grande do Norte Rio Grande do Sul Rio Grande do Sul Rondônia Rondônia Roraima Roraima Santa Catarina Santa Catarina São Paulo São Paulo Sergipe Sergipe Tocantins Tocantins
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde