Tipy na výlety v Brazílii

Amazonský deštný prales

Je největší džunglí na světě s nejbohatší flórou a faunou. Celá síla oblasti pochází z Amazonky, která každoročně zaplavuje tisíce kilometrů čtverečných vodou. Hlavní město Amazonie Manaus ležící na břehu řeky Rio Negro je důležitým centrem ekoturistiky. Je jakousi vstupní branou do amazonského deštného pralesa. Při svém výletě za dobrodružstvm můžete spatřit mnoho zajímavostí, např. největší říční souostroví na světě - Anavilhas - skládající se z 400 ostrovů, stovek řek, jezer a bažin. Zúčastnit se můžete večerního pozorování kajmanů, projížďky na kánoích (rybolov dravých piraň a sledování říčních delfínů), absolvování minikurzu „Jak přežít v džungli", osvojování základů bojového tance capoeira, rituálu ve stylu Tipy na vylety Brazilie„woo-doo" a mnoha dalších aktivit.

Pantanal

Na světě nenajdete jiné místo, pro které by byl příznačnější název než "zelené". Pravidelně se zde střídá období sucha s několikaměsíčními dešti, kdy voda nestačí odtékat a rozlévá se do okolní krajiny. Zrodí se tak tisíce jezer, jezírek, rybníčků a potoků. Velká část pralesa zmizí pod vodou a z hladiny tak vyčuhují pouze ostrůvky zeleně. Pokud sem zavítáte, zcela určitě potkáte krokodýly, kapybary, papoušky a při trošce štěstí pak jaguára či dokonce královnu pralesa - anakondu. Oblíbenou pochoutkou zdejších domorodců je smažená piraňa, kterou si můžete během vaší dovolené sami ulovit a také ochutnat.

Vodopády Iguacú

Tyto vodopády jsou širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. " Ďáblově chřtánu". Doporučujeme vodopády shlédnou z obou stran - brazilské i argentinské. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat, hlavně zvědavých nosálů. Dále můžete navštívit park exotických ptáků, kde je možné spatřit velké množství tropického ptactva. Zajímavá je také exkurze do jedné z největších vodních elektráren na světě v Itaipú.

Sao Paulo

Sao Paulo je opravdu městem multikulturním, žije zde pospolu spousta národů, a proto může být návštěva příjemná právě k poznání několika kultur, gastronomie apod.

Mimo to je ve městě nespočetné množství muzeí, divadel, kin, univerzit. Každý si vybere, co je mu blízké.

V blízkosti Sao Paula leží obrovský zábavní park Hopi Hary, který nabízí nesčetné množství adrenalinového vyžití včetně velké horské dráhy a jiných neméně zajímavých atrakcí.

Za hodinku jízdy autobusem či autem se ze Sao Paula dá dojet do přístavního Santosu, ve kterém je k vidění spousta zajímavostí. Velkým zážitkem je jistě pohled na neuvěřitelné množství lodí, různých doků apod., dále je ve městě velké mořské akvárium, botanická zahrada s orchidejemi, jízda historickou tramvají apod. Za místní fotbalový klub kdysi kopával sám král kopané Pelé a i dnes je klub úspěšný.

Po shonu v Sau Paulu je fajn strávit pár dní v Santosu procházkami či projížďkami po pláži, návštěvami kin či příjemnou konzumací mořských plodů doprovázené šploucháním vln.

 

 

Průvodce Brazílií

Zájezdy do Brazílie

Základní informace o Brazílii

Historie Brazílie

Příroda v Brazílii

Památky v Brazílii

Kuchyně v Brazílii

Kultura v Brazílii

Tipy na výlety v Brazílii

Ubytování v Brazílii

Brazílie - královna kávového trhu

Kde, kam a jak v Brazílii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Brazílie

Acre Acre Alagoas Alagoas Amapá Amapá Amazonas Amazonas Bahia Bahia Ceará Ceará Distrito Federal Distrito Federal Espírito Santo Espírito Santo Goiás Goiás Maranhão Maranhão Mato Grosso Mato Grosso Mato Grosso do Sul Mato Grosso do Sul Minas Gerais Minas Gerais Pará Pará Paraíba Paraíba Parana Paraná Pernambuco Pernambuco Piauí Piauí Rio de Janeiro Rio de Janeiro Rio Grande do Norte Rio Grande do Norte Rio Grande do Sul Rio Grande do Sul Rondônia Rondônia Roraima Roraima Santa Catarina Santa Catarina São Paulo São Paulo Sergipe Sergipe Tocantins Tocantins
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde